Diabeetikul ei ole koroonaviirusesse nakatumise risk kõrgem, küll aga on neil kõigil kõrge risk koroonaviiruse raske vormi väljakujunemiseks, ütleb ITK endokrinoloogia keskuse juhataja ja arst Ülle Jakovlev.
- ITK endokrinoloogia keskuse juhataja ja arst Ülle Jakovlev. Foto: Andras Kralla
Doktor Ülle Jakovlev soovitab kõigil oma patsientide koroonaviiruse vastu kindlasti vaktsineerida. "Me teame, et kui sul on diabeet, ei ole sinu nakatumise risk koroonaviirusesse kõrgem kui teistel. Kuid kõikidel diabeetikutel on kõrgem risk koroonaviiruse raske vormi väljakujunemiseks. Raske koroonaviiruse infektsiooni väljakujunemiseks diabeetikutel on kindlad riskifaktorid – kõrgem iga, halvem diabeedi kompensatsioon, suurem kaal, diabeedi tüsistuste ja kaasnevate haiguste, nagu näiteks kõrge vererõhk, olemasolu," ütleb arst.
Seotud lood
Eakate vaktsineerimine Covid-19 vastu võib olla reaalne võimalus kogu ühiskonnale siirduda võimalikult kiiresti tagasi enam-vähem tavapärase elu juurde, ütleb Ida-Tallinna Keskhaigla Covid-osakonna juhataja ja sisehaiguste keskuse juhataja Alice Lill.
Peaminister Kaja Kallas kinnitas valitsuse tänasel istungil, et plaan on laiema elanikkonna Covid-19 vaktsineerimise ajaks rajada üle riigi vaktsineerimiskeskused.
Eile, 3. veebruaril kogunenud riiklik immunoprofülaktika ekspertkomisjon soovitab kasutada AstraZeneca Covid-19 vaktsiini alla 70aastate inimeste vaktsineerimiseks ja manustada teine vaktsiinidoos 8 nädalat pärast esimest doosi.
Ida-Tallinna Keskhaigla allergoloogia-immunoloogia keskuse juhataja ja arst Krista Ress ütleb, et tavaallergiatega inimesed võivad lasta end rahuliku südamega vaktsineerida.
Kandideerimine kuni: 09.02.2025