Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet koostöös Tallinna kiirabi ja Tallinna lastehaiglaga käivitas mullu oktoobris koduarsti pilootprojekti, et anda arstiabi kuni 12aastastele lastele. Juulis ja augustis projekt ajutiselt peatub ning jätkub taas alates septembrist.
- Koduarst kutsutakse peamiselt siis, kui lapse haigus on kestnud üle viie päeva, kuid perearsti juurde ei ole õnnestunud pääseda. Foto: Shutterstock
"Koduarstibrigaadi teenuse algatasime selleks, et pakkuda lastevanematele kindlustunnet ja kiiremat abi arstliku läbivaatuse näol, samas leevendada ka kiirabi mitmekordistunud koormust seoses koroonaga," selgitas abilinnapea Betina Beškina. "Koduarsti võib reedel ja nädalavahetusel kutsuda kõikide Tallinnas viibivate haigestunud laste juurde, olenemata nende tegelikust elukohast. Eelkõige on koduarstiabi mõeldud nendele ägedate tervisehäiretega lastele, kes ei vaja kiireloomulist vältimatut abi, kuid kelle vanematel võib arstile minek olla raskendatud või infotelefonilt saadud soovitustest ei piisa," lisas ta.
Seotud lood
Kolme kuuga on Tallinna linna pakutavat ja väikelastele mõeldud koduarsti teenust kasutatud ligukaudu sajal korral.
Tallinnas käivitub 30. oktoobrist pilootprojekt, kus nädalavahetustel ja riigipühadel saab ägeda tervishäiretega lapsele vanuses 0-8 eluaastat koju kutsuda arstibrigaadi.
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.