Sel kolmapäeval kohtusid tervisevaldkonna innovatsiooni eestvedajad ja eksperdid kärajatel, et üheskoos arutleda selle üle, mis suunas liigub Eesti e-tervis kümne aasta perspektiivis, kuidas arendada e-tervist nii, et kõik osapooled oleksid kaasatud ja milline roll on selles kõiges riigil ning milline ettevõtetel.
Terviseminister Tanel Kiik ütles oma tervituses, et on väga oluline, et jätkaksime e-tervise lahenduste arendamist ja olemasolevate lahenduste täiendamist. Palju on veel teha ja mitmeid väljakutseid alles ees, ent Eestil on juba ette näidata häid digilahendusi – näiteks digiretsepti käivitamine, e-kiirabi, üleriigilise digiregistratuuri loomine. “COVID-19 kriis näitas, et paljud seni keeruliseks või võimatuks peetud lahendused said kasutusele võetud, seda nii Eestis kui Euroopa Liidu tasandil tervikuna,” sõnas Tanel Kiik ja lisas, et kriisiajal loodud lahendused ei tohiks jääda ajutiseks, vaid peaks peegeldama uut ajajärku Euroopa Liidu e-tervise arendamisel.
Seotud lood
Koostööplatvormi Connected Health vahendusel on mitmed Eestis loodud meditsiinivaldkonnas loodud tehnoloogialahendused jõudnud ka välisturgudele. Klastri juhi Külle Tärnovi sõnul pakuvad sihtrühmadele alati huvi start up´id, sest neil on pakkuda praktilisi lahendusi.
Eesti e-tervise lahendust autasustati 14. veebruaril parima tehnoloogialahenduse auhinnaga riikide tippkohtumisel World Government Summit Dubais.
Sel kuul jõuab esmalt Ameerika Ühendriikides ja mõne aja pärast ka meil turule Apple’i neljanda põlvkonna nutikell, mis monitoorib kasutaja südame rütmi ja annab märku tekkinud häiretest ning on võimeline avastama kodade virvendusarütmia veel enne, kui inimene ise midagi tunneb.
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024