Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma nentis terviseameti tänases COVID-epideemiat puudutavas infotunnis, et Eesti liigub haigestumisega uutele rekorditele.
- Kiirabi autode järjekord keskhaigla juures 2021 COVID-19 kevadise teise laine ajal. Foto: Liis Treimann
Mari-Anne Härma märkis, et seni on nakatumisega seoses suurem probleem olnud noored täisealised, õnneks näeb terviseamet noorte haigestumises stabiliseerumise märke. „Kurvem on, et suuremas mahus on haigestumine jõudnud juba ka vanemaealisteni. Eakad nakatuvad hoolekandeasutustes, kodudes, osa nakatumise kohti on teadmata,“ ütles Härma.
Seotud lood
Meditsiiniuudised esitas COVID-19 vaktsineerimise kohta sotsiaalministeeriumile 3 küsimust, mis infoküllusest tekkinud segaduse käigus on tekkinud.
Tänasest, 14. oktoobrist on võimalik Tartu Ülikooli Kliinikumis broneerida vastuvõtuaegu COVID-19 tõhustusdoosiga vaktsineerimiseks. Vaktsineerimisega alustatakse laupäeval, 16. oktoobril.
Pfizer/BioNTechi värskest uuringust selgus, et nende väljatöötatud COVID-19 vastase tõhustusdoosi efektiivsusprotsent on 95,6.
Tervise- ja tööminister Tanel Kiik oleks rahul, kui Eesti vaktsiiniga hõlmatuse protsent elanikkonna arvestuses oleks aasta lõpuks 70.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.