Neljas koroonaviiruse laine ja omikrontüve levik on toonud kaasa ka tervishoiutöötajate nakatumise. Haiglate esindajad ütlevad, et saavad praegu siiski abi palkamata hakkama.
- Haiglatöötajad nakatuvad üha enam taas koroonaviirusesse, personalikriisi see õnneks seni kaasa pole toonud. Foto: Shutterstock
Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsioonikontrolli teenistuse direktor dr Matti Maimets ütleb, et nende haiglas viibib isolatsioonis selle nädala esmaspäeva hommiku seisuga 99 töötajat. "Olukord on keeruline ning nii nagu kogu COVID-19 pandeemia jooksul, ei ole ka siin kiireks lahenduseks töötajate juurde värbamine," nendib ta. Tegemist on kõrgelt kvalifitseeritud tervishoiutöötajatega, keda asendada on keeruline.
Seotud lood
Eesti Arstide Liidu üldkogu tegi sel nädalavahetusel avalduse, milles tuuakse välja, et pandeemia õppetunde tuleb kasutada meditsiinisüsteemi parandamiseks, et sellest võidaksid patsiendid ja oleksime valmis ka tulevasteks kriisideks.
Ida-Viru Keskhaigla (IVKH) ülemarst doktor Toomas Kariis ütleb, et COVIDi levikust tingitud olukord halveneb kiiremini, kui oleks lootnud.
Omikrontüve tulekul lootsid arstid ja teadlased üle maailma, et koroonaviiruse uus tüvi annab armu ja kulgeb võimalikult väikeste kahjudega tervisele ja haiglate töökoormusele. Nii see kahjuks läinud ei ole ja haiglad on juba hädas voodikohtade ja töötajate leidmisel.
Mustamäe Keskuse kõrvale on peagi kerkimas mahukas uus esmatasandi tervisemaja. 6-korruselisse hoonesse on oodatud erinevad terviseteenuste pakkujad alates perearstidest lõpetades erispetsialistide ja vaimse tervise praksistega. Mitmed teenusepakkujad, sh mainekas labor on broneerimislepingud juba sõlminud, kuid ruumi on veel piisavalt kliinikutele, kes soovivad asuda uues hoones mitme linnaosa sõlmpunktis nii auto kui ühistranspordiga hästi ligipääsetavas kohas.