Erakorralise meditsiini tehnikute roll vajab tänases ühiskonnas uut mõtestamist. EMT-d tegutsevad täna lisaks kiirabile ja haiglatele ka siseturvalisuses ja kogukondades, ent probleemiks on kasvav töökoormus, vananev tööjõud ja madal palgakasv.

- Fotol: Ülle Ernits.
- Foto: Tallinna Tervishoiu Kõrgkool
Kui Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis 2010. aastal avati erakorralise meditsiini tehniku (EMT) õppekava, oli eesmärk koolitada spetsialiste, kes suudaksid osutada kiiret ja kvaliteetset esmast abi olukordades, kus reageerimiseks on vähe aega ja kaalul on inimese elu. Selle 13 aasta jooksul on EMT-väljaõppe läbinud sadu lõpetajaid, kellest paljud töötavad täna kiirabis või haiglate erakorralise meditsiini osakondades. Õppekava rõhuasetus on olnud praktilistel oskustel ja reaalsetes olukordades tegutsemisel, tänu millele on suur osa lõpetajatest saanud kohe asuda erialasele või vähemalt sellele lähedasele tööle.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kutseõppe astmeline arendamine tervishoius võiks pakkuda vajalikke lahendusi tööjõupuudusele, võimaldades spetsialiseerunud töötajatel kiiremini tööturule siseneda.
Rasedusaegne diabeet suurendab lapse neuroarenguhäirete, sh autismi, ATH ja intellektipuude riski.