Esimene praktika-aasta just lõppes ja oleme teinud osalejate seas küsitluse. Alljärgnevalt pisut seal antud hinnangutest.
- Joel Lumpre, arstiteaduse V kursus Foto: Erakogu
Kõigepealt taustast. Kes on keskmine tudeng-praktikant? Keskmiselt 23aastane, läbinud vähemalt 5 aastat arstiõpet. Ta saab praktika-aasta jooksul 1440 töötundi. Valdav osa praktikande oli praktikal Eestis, kümmekond läksid välismaale stažeerima. Kõige rohkem oli nõus praktikante vastu võtma TÜK (32), PERH (24), Tallinna keskhaiglad. Probleemne oli Ida-Virumaa. Ida-Viru Keskhaiglasse pakuti kümme kohta, kuid läks vaid kaks tudengit. Narva haigla pakkus samuti kümme kohta, kuid minna ei soovinud keegi.
Seotud lood
Aivar Kokk, kes on viimaseid päevi riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees, peab arstitudengitele praktikaaja eest mittemaksmist suureks probleemiks.
Meenutuseks internatuurist, mille mina läbisin 1980ndate alguses. See kestis aasta ja esimesel poolaastal olid ka loengud lisaks praktikale. Paralleelselt hakkas Eestis 1990ndate alguses kasutusele tulema residentuur. Umbes 15 aastat tagasi hakkas kehtima see süsteem, mis kehtib praegugi, rääkis Eesti Arstide Päevadel VI kursuse kliinilise praktika üldjuhendaja Sulev Haldre.
Eesti haiglad üldjuhul tudengitele praktika eest tasu ei maksa, samal ajal kui Soomes võib üliõpilane teenida isegi kuni 500 eurot päevas.
Tartu Ülikooli arstiteaduskonna VI kursuse esimene kliiniline praktika-aasta on lõppenud ja jätnud edasisteks aruteludeks mõtlemiseainet nii tudengitele kui ka haiglatele.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!