Mõne aasta pärast kehtima hakkavast üle-Euroopalisest võltsravimite direktiivist (FMD) ja muudatustest-kohustustest, mis seoses sellega tekivad, rääkis Meditsiin 2017 konverentsil Ravimite Ehtsuse Kontrolli Sihtasutuse juhataja Mart Levo.
- Võltsravimite vastu võitlemisest rääkis Mart Levo. Foto: Raul Mee
Selles probleemis, et legaalses jaotussüsteemis on võltsravimid, ei ole Levo sõnul mitte midagi uut. "Arvestades seda, et ravimite poolelt toimub strukturaalne kallinemine - uuemad ravimid on kallimad, kui varasemad, siis see ahvatlus neid võltsida ajas ainult tõuseb," kinnitas ta. Seda tunnistati tema sõnul Euroopas aastal 2011, kui võeti vastu võltsravimite direktiiv. See direktiiv ütles väga selgelt, et tuleb astuda samme selleks, et võltsitud ravimid ei satuks patsientide kätte.
Seotud lood
Meditsiin 2017 vestlusringis osalenud tipparstide jutust selgus, et ravirahaga kokkutõmbamine annab haiglates reaalselt tunda, samas ei ole näha häid lahendusi ega ka vastutajaid.
Ravimitootjate Liidu, Eesti Ravimihulgimüüjate Liidu ja Eesti Apteekrite Ühenduse initsiatiivil loodi 26.oktoobril Eestis Ravimite Ehtsuse Kontrolli Sihtasutus (REKS), mille tegevjuhiks sai AstraZeneca Eesti endine juht Mart Levo.
Järvamaa haigla juht ja arst Andres Müürsepp nentis Meditsiin 2017 konverentsil, et arstiabi kättesaadavus muutub linna- ja maainimeste vahel ajapikku ebavõrdseks.
Ravimite ehtsuse kontrolli SA uus juht on novembrist Raul Mill, kes võtab ameti üle ettevõtlusse siirduvalt Mart Levolt.
Kandideerimise tähtaeg: 22.01.2025