Tööstress ja sellega toime tulemine on tervishoiuvaldkonnaga paratamatult kaasas käiv teema, millega haiglates igal tasandil pidevalt tööd tehakse, kinnitab Eesti Haiglate Liidu juht Urmas Sule.
- Eesti Haiglate Liidu juht Urmas Sule. Foto: Äripäev
Tervishoiusektor on töötamiseks üks stressirohkeimaid valdkondi. Iseäranis suur on stress haiglates. Sellel on kaks põhjust. Esiteks: haiglatesse satuvad inimesed, kellel on kõige keerulisemad tervisehädad. See põhjustab stressi patsiendile, tema lähedastele, aga ka tervishoiutöötajatele, kes olukorra peavad lahendama.
Seotud lood
Ülekoormus, läbipõlemine ja stress on seisundid, millesse kliinikumi juhatus suhtub täie tõsidusega, kinnitab TÜK juhatuse esimees Priit Eelmäe.
Tohutu töömaht ja hägusad vastutuse piirid tekitavad haiglatöötajates palju stressi ning seda tajutakse ka tagakiusamisena. Läbipõlemine on kerge tulema, ent vaimse tervise tugisüsteemid on puudulikud.
Lahti rääkimata ning kokku leppimata kohustuste ja vastutuse piirid eri tasandi tervishoiutöötajate vahel tekitavad stressi, tõdesid õdede esindajad.
Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu president Iivi Luik kinnitab, et töökiusamise juhtumitest on kutseliitu teavitatud läbi aastate.
Mustamäe Keskuse kõrvale on peagi kerkimas mahukas uus esmatasandi tervisemaja. 6-korruselisse hoonesse on oodatud erinevad terviseteenuste pakkujad alates perearstidest lõpetades erispetsialistide ja vaimse tervise praksistega. Mitmed teenusepakkujad, sh mainekas labor on broneerimislepingud juba sõlminud, kuid ruumi on veel piisavalt kliinikutele, kes soovivad asuda uues hoones mitme linnaosa sõlmpunktis nii auto kui ühistranspordiga hästi ligipääsetavas kohas.