Kliinilise farmaatsia rahvusvaheline e-kursus Tartu Ülikooli Kliinilise Meditsiini Instituudi juures alustab teist korda õppijate vastuvõttu.
Tegemist on rahvusvaheliste õppejõududega Põhja-Euroopas ainulaadse täiendkursusega, mille eesmärk on koolitada proviisoreid patsientide ravimikasutuse alal, parandades seeläbi tulevikus ravikvaliteeti.
Tartu Ülikooli kliinilise farmaatsia lektori ja kursuse ühe autori Jana Lassi sõnul tulenevad kliinilise proviisori spetsiifilised tööülesanded keskkonnast, kus ta töötab - kas haiglas või jaemüügiapteegis -, kuid üldiselt on tööülesanded seotud patsientidele määratud ravimite ja raviskeemidega, ravimikasutuse hindamisega ja patsientide nõustamisega, mille tulemusena toimuks patsientide ravimikasutuse optimeerimine. „Need patsiendikesksed teadmised ja oskused võiksid olla igal proviisoril,“ tõdes Lass.
Kandideerimine on avatud alates 1. veebruarist 2021.
Kursus toimub 2021/2022 õppeaastal teist aastat. Esimesel aastal võeti vastu 20 õppijat, kelle tagasiside kursusele on olnud väga positiivne. Esimesel aastal õppima tulnute seas on nii jaemüügi- kui haiglaapteegis ning ka ravimifirmades töötavaid proviisoreid. Praegused õppijad rõhutavad just kursusel õpitu praktilise rakendamise võimalikkust igapäevatöös, olenemata töökohast ja teemade mitmekülgset ning huvitavat käsitlemist erialal praktiseerivate õppejõudude poolt.
„Meie ootus on saada kursusele maksimaalselt 20 osalejat, et pakkuda võimalikult personaalset lähenemist 40 nädalat kestva e-kursuse vältel,“ ütles kursuse autor, kliinilise farmaatsia assistent Marika Saar.
Kliiniline farmaatsia on farmaatsia haru, mis tegeleb ratsionaalse ravimikasutuse igapäevaste ja teaduslike aspektidega ning mille tulemusena peaks paranema patsiendi ravikvaliteet.
Loe kursuse kohta lähemalt kursuse
veebilehelt.
Seotud lood
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.