Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Eestlaste loodud meetod aitab tõhusamalt ravimeid teha
Tallinna tehnikaülikooli teadlaste sulest ilmunud teadusartikkel valiti ajakirja Synthesis möödunud aasta parimaks uurimuseks.
Ravimitööstus. Foto: Scanpix/Reuters
Kirjeldatud meetodist võiks olla kasu näiteks ravimitööstuses, leidis TTÜ orgaanilise keemia professor Tõnis Kanger. Tegemist ei ole siiski otsese ravimiarendusega, kirjutab Novaator.
Ravimite hinda on võimalik tuua allapoole ja muuta need kättesaadavamaks, kirjutavad Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskuse juhataja Riin Ehin (pildil) ja Rakesh Pandey, Bravo Pharma Groupist Äripäevas.
TÜ arstiteaduskonna aastapäeva ürituste raames anti üle Valda ja Bernard Õuna stipendium, mille pälvis tänavu Eesti geenivaramu spetsialist, TÜ doktorantuuri lõpetanud Silva Kasela.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.