Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Eesti arstide keskmine palk juba üle kahe riigi keskmise
Eesti tervishoiusüsteem on tervikuna saanud väga positiivseid hinnanguid ning meie kogemust kasutatakse sageli hea näitena.
Hiljutine Euro Health Consumer Index nimetab Eestiarstiabi Euroopa Liidus tervishoiu hinna ja kvaliteedi suhte osasparimaks. See aga ei tähenda- et meil arenguruumi ei oleks.<br /><br />Palju on olnud juttu sellest- et tervishoiukulude osakaal SKPst onEestis liiga väike. Selles vaates on tõsi- et Eesti tervishoiukuludkasvavad Euroopa Liidu keskmisest pisut aeglasemalt. Siin on agamitu probleemi. SKP sõltub paljudest parameetritest- mis võivadmuutuda ja mida on raske prognoosida. Näiteks viimase kolme aastajooksul korrigeeris Statistikaamet näitajat neli korda- sest SKParvestusmetoodikat uuendati Euroopa Liidu nõuete järgi. Nii muutustervishoiuteenuste kogukulude osakaal SKP-st neli korda. OsakaalSKP-st ei väljenda aga tegelikku vajadust. Samuti pole kindlatseost riigi tervishoiukulude mahu ja rahvastiku tervise vahel- sestainult nende põhjal ei tea me- millises riigis on inimesed tervemadja tervishoid kvaliteetsem. Nii ei saa ka tervishoiukuludesuurendamise või vähendamise otsuseid langetada üksnes SKPprotsendile tuginedes.<br /><br />Kindlasti on meditsiinitöötajate palk üks olulisi tervishoiurahastamise küsimusi. See teema kerkib esile igal aastal ning siinoleme teinud ka edusamme. Eesti arsti tänane miinimumpalk on 18 800krooni- seda lisatasudeta. Ka õdede ja hooldajate palk on tõusnud.Eesti arsti arvestuslik keskmine palk 24 500 krooni ületab tänakahekordse Eesti keskmise töötasu. Ka teistes edukates Euroopariikides on see suhe üsna sarnane.<br /><br />Tähtis on- et Eesti meditsiin areneks tervikuna. Mitte üksnes palk-vaid tänapäevased töötingimused- parimad tehnoloogiad- ravimid-arsti-patsiendi suhted- klienditeenindus ning olmetingimused onolulised. Arstiabi on üks tervik- olgu see ennetustöö- ravi võitaastumine. Iga osa eraldi ning kõik osad koos.
Statistikameti andmetele teenis tervishoiu
ja sotsiaalvaldkonna töötaja mullu IV kvartalis keskmiselt kuus 830 eurot,
mis on seitsme euro võrra rohkem kui aasta tagasi samal perioodil.
Õlletehase A. Le Coq juht ja Eesti
Haigekassa nõukogu liige Tarmo Noop ütles, et kui tõmmata paralleel
ärimaailmaga, võiks arsti palk võrduda tippspetsialisti omaga.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!