Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Pandeemiad tulevad soojadelt aladelt
Teadlased koostasid nakkus-kollete kaardi
Teadlased koostasid üksikasjaliku maailmakaardi- kuhu onmärgitud kõikide suuremate looduslike nakkushaiguste tekkekolded.“Meie analüüs rõhutab loodushoiu äärmist tähtsust-” selgitasuuringu kaasautor Kate Jones Londoni Zoloogia Ühingust. Tema sõnulon võimalik epideemiaid piirata bioloogliselt mitmekesistepiirkondade kaitsmisega.<br />Ajakirjas Nature avaldatud analüüs näitas- et 60 protsentihaigustest pärines loomadelt- neist 71 protsendil juhtudest levispatogeen metsikult loomalt. Uuritud nakkushaiguste hulgas olinäiteks Malaisias tekkinud Nipah` viirus- Hiinas puhkenud Sars-linnugripi tüvi H5N1- Ebola ja Lääne-Niiluse viirus.<br />Metsloomadelt pärinevate haiguste hulk on aja jooksul märgatavaltsuurenenud. Teadlaste kinnitusel on zoonootilised nakkushaigusedkasvav ja väga tõsine oht ülemaailmsele tervishoiule. Haigustepiiramiseks on vaja täpsemalt uurida tegureid- mis viivad inimesteja metsikute loomade kokkupuuteni. “Metsik loodussurutakse üha kitsamatele aladele- samas kui inimasustus järjestlaieneb. Nii tekib nende kokkupuutekohas teatud ristsiire-”selgitas ülemaailmseid muutusi uuriv Marc Levy Colombia ÜlikooliMaa Instituudist.<br /><br />Pikemalt loe paberlehest.
Mitmete nakkavate haiguste tõsised puhangud võivad globaalse majanduse jaoks olla suurem risk kui sõjad või finantskriisid, kuid maailm ei ole nende jaoks piisavalt valmistunud, selgub värskest raportist.
Tervisekaitseametid üle maailma hakkasid
eile valmistuma surmavaks seagripiviiruseks, mis on Mehhikos nõudnud juba
kümneid inimelusid. Arvatavad uued juhtumid on ärgitanud kartusi, et
haiguspuhang on levinud üle maakera.