• 09.06.08, 17:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Novaator: kas vanasti hambad ei lagunenudki?

Sageli juhtub, et kui arheoloogiliste väljakaevamiste käigus avastatakse mitmetuhande aasta vanuseid luid, siis on just hambad eriti hästi säilinud. Miks see siis nii on? Hambaravi polnud ju tollal kuigi arenenud.
Ka tol ajal sõltus hammaste lagunemine suuhügieenist ning toitumisharjumustest, täpselt nagu tänapäevalgi. Pärast surma aga hammaste lagunemine lõppeb ning kuna hambad on inimese keha kõige vastupidavam osa, siis ongi just need vanade luustike juures kõige paremini säilinud.

Seotud lood

Uudised
  • 04.12.08, 10:46
Belgias hakati tootma hambasõbralikku šokolaadi
Belgia kaks šokolaaditehast hakkasid valmistama hambasõbralikku šokolaadi. See maius näeb välja ja maitseb nagu päris šokolaad, kuid ei lõhu hambaid.
Uudised
  • 07.07.08, 13:30
Madal D-vitamiini tase raseduse ajal mõjutab lapse hambaid
Kanada Winnipegi and Victoria Manitoba ülikooli teadlased esitlesid maailma esimest uuringut emade rasedusaegsest D-vitamiini puudulikkusest, mis võib põhjustada lastel hambaemaili kahjustusi ja kaariest.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele