• 03.10.08, 10:24
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Novaator: Soomlased panevad taimerakud ravimeid tootma

Soome riiklik tehnoloogiauuringute keskus (VTT) hakkab koordineerima suurt Euroopa Liidu teadusprojekti SmartCell, mille eesmärgiks on arendada meetodeid ravimite tootmiseks taimerakkude abil, kirjutas Eesti Geenikeskus.
Taimed toodavad suurt hulka keemilisi ühendeid, mida nimetatakse sekundaarseteks metaboliitideks. Harilikult aitavad need ained taimel olelusvõitluses toime tulla, näiteks pakuvad kaitset taimekahjurite eest või hõlbustavad paljunemist (värv- ja lõhnaained). Sekundaarsete metaboliitide valik looduses on väga lai ning nende hulgas leidub ohtralt kasulike omadustega, näiteks ravimina kasutatavaid ühendeid.

Seotud lood

Uudised
  • 03.03.09, 14:10
Roheline tuli embrüonaalsete tüvirakkude kliinilistele katsetele
Californias asuv biotehnoloogia firma Geron on Ameerika Ühendriikide toidu ja ravimite järelevalve ja litsenseerimisega tegelevalt valitsusagentuurilt (Food and Drug Administration) saanud loa läbi viia esimesed embrüonaalsete tüvirakkude inimteraapia kliinilised katsed maailmas.
Uudised
  • 28.10.08, 10:22
NOVAATOR teatab uuest vähivastasest tomatist
Geneetiliselt muundatud antioksüdante tootev tomat aitas hiirte eluiga oluliselt pikendada. See on järjekordseks tõestuseks, et toitumisel on vähi ennetamises väga oluline roll.
Uudised
  • 20.10.08, 10:36
Inimese rakke saab kasvatada põrsastes
Ameerika teadlased töötasid välja inimese imuunrakkude kasvatamise tehnoloogia sigade embrüates. Uurijate arvates võib tulevikus sellisel meetodil saadud rakud olla onkoloogiliste haiguste ja immuundefitsiidi ravi aluseks.
Uudised
  • 23.10.08, 11:39
NOVAATOR: milline liik päästa?
Praegust liikide kiiret väljasuremist on võrreldud teiste Maa ajaloos toimunud suurte väljasuremislainetega. Seetõttu on teadlased otsustanud kiiresti välja selgitada, millised liigid vajavad kõige enam kaitsmist, sest peagi võivad pooled neist olla jäädavalt kadunud.
  • ST
Sisuturundus
  • 25.11.24, 15:40
Meditsiiniuudiste vebinarid talvel 2025
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele