• 20.10.08, 10:36
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Inimese rakke saab kasvatada põrsastes

Ameerika teadlased töötasid välja inimese imuunrakkude kasvatamise tehnoloogia sigade embrüates. Uurijate arvates võib tulevikus sellisel meetodil saadud rakud olla onkoloogiliste haiguste ja immuundefitsiidi ravi aluseks.
Michigani Ülikooli teadlaste poolt läbiviidud uuringute käigus viidi doonorite T-lümfotsüütide eelkäijad-rakud sigade embrüode luuüdisse. Embrüode veel mitte valminud immuunsüsteem ei võtnud inimrakke vastu kui võõrkehi ning seetõttu võisid nad takistamatult paljuneda, diferentseerudes erinevateks T-lümfotsüütide liikideks, kirjutas ehpv.ee.

Seotud lood

Uudised
  • 20.06.08, 10:56
Kloonitud immuunsüsteemi rakud aitasid ravida nahavähki
USA teadlased väitsid, et ravisid kloonitud immuunsüsteemi rakkude abil terveks 52-aastase melanoomi all kannatava mehe.
Uudised
  • 03.10.08, 10:24
Novaator: Soomlased panevad taimerakud ravimeid tootma
Soome riiklik tehnoloogiauuringute keskus (VTT) hakkab koordineerima suurt Euroopa Liidu teadusprojekti SmartCell, mille eesmärgiks on arendada meetodeid ravimite tootmiseks taimerakkude abil, kirjutas Eesti Geenikeskus.
Uudised
  • 04.11.08, 07:00
Novaator: kas embrüonaalseid tüvirakke on enam vaja?
Tüvirakkude avastamise päevast alates on neid peetud tulevikulahenduseks paljudele vastuseta küsimustele: kuidas ravida haigusi, mis kahjustavad pöördumatult elutähtsaid organeid, näiteks südant või närve või kuidas kasvatada tagasi kaotatud jäsemeid?
Töökuulutused
  • 09.12.24, 14:40
Regionaalhaigla otsib arsti gastroenteroloogia-keskusesse
Kandideerimine kuni: 09.02.2025

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele