• 08.10.09, 09:17
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ettevõtted kulutasid mullu töötajate tervisele üle 600 000 krooni

Tööandjate keskliidu küsitlusele vastanud 33 ettevõtjat kulutasid töötajate tervisele 2008. aastal koos erisoodustusmaksudega 20,8 miljonit krooni ehk keskmiselt 629 751 krooni.
30 protsenti vastanutest panustas töötajate tervisesse üle 500 000 krooni aastas. Alla 400 000 krooni tegi selleks kulutusi 70 protsenti vastajatest. Kaks ettevõtet toetasid oma töötajate tervist aastas kuni 2500 krooniga, kirjutas Tarbija24.

Seotud lood

Uudised
  • 07.01.10, 14:12
Tervishoiu kogukulude osakaal SKP-st ületas 2008. aastal 6% piiri
Tervise Arengu Instituudi tervisestatistika osakonna poolt kogutud tervishoiu kogukulude (THKK) andmed näitavad, et THKK osakaal riigi sisemajanduse koguproduktist (SKP) jätkas 2008. aastal kasvamist ning moodustas 6,1%.
Uudised
  • 11.08.09, 10:41
Töötaja peab lähtuma tööajagraafikust ka masu ajal
Praeguses majandussituatsioonis on kõikidel töötajatel mõningaid probleeme tööandjate ja muutunud seadustega. Käsitlen neid punktide kaupa alljärgnevalt. 1. Seoses uue töölepingu seaduse jõustumisega olid suuremad muutused nendel õendusala töötajatel, kes töötasid radioloogidena või radioloogia tehnikutena. Nimetatud ametikohtadel võisid täiskohaga töötajad kuni 1. juulini töötada maksimaalselt 7 tundi päevas (35 tundi nädalas), kuid alates 1. juulist sellist piirangut enam ei ole. Sellest tulenevalt tegid tööandjad töötajatele järgmised ettepanekud:1) töötada 8 tundi päevas (40 tundi nädalas) sama töötasu eest nagu 7tunnise tööpäeva puhul ehk teisisõnu töötajate töötasu langeb, kuna töötaja teeb rohkem töötunde sama raha eest;2) töötada osalise tööajaga 7 tundi päevas väiksema tunnitasu eest.Töötaja ei pea nõustuma tööandja sellekohaste pakkumistega, kuna töötajal ja tööandjal on tööaja- ja palgatingimused kokku lepitud töölepingus, mida saab muuta ainult poolte kokkuleppel. Seega, kui töötajale tööandja pakutu ei sobi, võib töötaja edasi töötada samadel tingimustel, mis on töölepingus kokku lepitud.2. Seoses majandussituatsiooniga on täiskohaga õendustöötajatel vähe tööd ja tööandjatel vähe raha. Seetõttu kasutab osa tööandjaid olukorda ära selliselt, et õendustöötaja, kellel on töögraafikus märgitud täistööaeg, saadetakse poolest päevast koju, kuna tööd ei ole. Selle tõttu vähendatakse töötaja tunde ja töötasu. Töötajal on kohustus töötada tööajagraafikus märgitud viisil, seega ei saa tööandja sundida töötajat poolest päevast lahkuma ja omakorda vähendada töötunde. Juhul kui tööandjal töötajale töölepingus kokkulepitud mahus tööd pakkuda ei ole, tuleb tööandjal kasutada muid seadusest tulenevaid võimalusi töötasu ja tööaja vähendamiseks. Kuni tööandja seaduspäraselt toiminud ei ole, peab töötaja lähtuma tööajagraafikust, mis on samuti pooltel enne perioodi algust kokku lepitud.3. Majandussituatsioon on tinginud õendustöötajate ja tööandjate vahelisi läbirääkimisi kollektiivlepingute muutmiseks, öötöö ja õhtuse töötasu vähendamiseks. Haiglates, kus on sõlmitud kollektiivlepingud, on õendustöötajate öötöö tasu kõrgem kui seaduses sätestatu, mille tõttu on tööandjad teinud organisatsioonide usaldusisikutele ettepaneku alustada kollektiivlepingu muutmise läbirääkimisi. Organisatsioonide usaldusisikud mõistavad ka tööandjate probleemi ning mitmel pool on kokkulepe öötöö ja õhtuse töö tasustamise osas leitud.
Uudised
  • 04.03.09, 10:53
Kas töötaja ikka on haiguslehel?
Küsimuseks, kas töötaja ikka on haige või kasutatakse haiguslehte muudel põhjustel muutub see veelgi olulisemaks 1. juulist, kui peaksid jõustuma muudatused seoses haiguspäevade hüvitamisega.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele