• 15.12.09, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Bioloogiline ravi on innovatsioon

Bioloogiline ravi on täiesti uus tase liigeseid hävitava haiguse reumatoidartriidi ravis, kuigi kättesaadav on see kõrge hinna ja rangete nõuete tõttu vähestele.
“Muutus oli tohutu. Ma saan käia tööl ilma pisarateta,” rääkis 32aastane õpetajanna Kristi Klais, kes puutus rematoidartriidi ilmingutega kokku juba 14aastase koolitüdrukuna, kui tal hakkas valutama vasak põlv. IX klassi lõpuks olid Klaisil põletikus mõlemad põlve-, hüppe- ja küünarliigesed, labakäed ja lõualiigesed. Pärast lapse sündi selgus, et pikaajalise hormoonraviga oli kaasnenud osteoporoos. Järgnes kae, mille tõttu tuli Klaisil kontrolltööde parandamiseks luup appi võtta. Praeguseks on naisel vahetatud ka mõlemad puusaliigesed.

Seotud lood

Uudised
  • 23.10.07, 01:00
Bioloogiline ravi - oluline osa reumaatiliste haiguste raviskeemis
2007. aastal pöörati Eesti reumatoloogias uus lehekülg – nagu kõigis teistes Euroopa Liidu maades, sai ka Eesti reumaatilistele haigetele võimalikuks bioloogiline ravi tuumornekroosi faktor (TNF) alfa-inhibiitoritega.
Uudised
  • 14.03.10, 12:27
Kodusõda liigestes
Bioloogilised ravimid sunnivad liigesepõletiku kahurid vaikima, kuid neid ei saa paraku veel kõik abivajajad, nendib reumatoloog Tõnu Peets.
Uudised
  • 28.10.11, 13:21
Tõnu Peets: bioloogilise ravi kriteeriumid on meil Euroopa rangeimad
Tänasel reumaliidu foorumil märkis reumatoloogide seltsi esimees Tõnu Peets, et bioloogilise ravi alustamise kriteeriumid Eestis on Euroopa rangeimad ja leevendada neid haigekassa pole soovinud. Ta julgustab patsiente pöörduma otse haigekassa poole ravikulude kinnimaksmiseks.
Uudised
  • 08.02.11, 07:00
Meditsiin liigub personaalse ravi suunas
Paljude haiguste puhul ei anna ravimid oodatud tulemusi, sest need kutsuvad inimestel esile kõrvaltoimeid ja avaldavad isesugust mõju, kuid lahenduse tooks konkreetse patsiendi genoomiinfost lähtuv ravi, ütles Tartu ülikooli neuroloogia õppetooli dotsent Pille Taba.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele