• 22.09.10, 16:26
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Mõtte peatamine nõuab suurt energiat

Kas olete kunagi imestanud, miks puhkusel viibides on nii raske mitte mõelda tööle, või miks mõne tüütu popviisikese mõttes leierdamise lõpetamine suurt pingutust nõuab? Paistab, et Case Western Reserve’i ülikooli matemaatikud on leidnud vähemalt osa vastusest.
Nimelt avastasid nad, et samamoodi nagu mõtlemine nõuab energiat, põletab kaloreid ka mõttetöö peatamine — umbes samamoodi nagu allamäge kihutava veoki pidurdamine, vahendas Forte.ee uudisteportaali Science Daily.

Seotud lood

Uudised
  • 11.10.09, 14:10
Uus uuringuaparaat aitab neuroloogidel valu jälitada
Noor naine käis valutava käega ringi ja tekitas neuroloogidele peavalu – nad ei suutnud valu põhjust kuidagi välja selgitada. Kord käis ta Põhja-Eesti Regionaalhaiglas (PERH), siis Lääne-Tallinna Keskhaigla kroonilise valu keskuses. Mingit kliinilist leidu tal ei olnud ja arstid kahtlustasid, kas tal üldse midagi viga on.
Uudised
  • 01.09.08, 17:17
Avastati neuroblastoomi geen
Lastel esineva pahaloomulise kasvaja neuroblastoomi tekkepõhjuseks võivad olla muutused ALK-nimelises geenis. ALK on tuntud onkogeen, mille aktiivsust blokeeriv ravim on kliiniliste uuringute esimeses faasis kopsuvähi vastu.
Uudised
  • 17.12.08, 07:00
Avastati puberteedi käivitumist kontrolliv neuropeptiid
Teadlased Cukurova (Türgi) ja Cambridge’i (Suurbritannia) ülikoolidest avastasid, et ajus leiduv peptiid neurokiniin B on määrava tähtsusega puberteedis toimuvate hormonaalsete muutuste käivitamisel.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele