• 23.07.11, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Uus genoomi järjestamise meetod lööb hinnad alla

Jonathan Rothbergi juhitud töörühm on välja töötanud uue DNA-järjestamise meetodi, mis on eelnevatest lahendustest tunduvalt odavam kasutades optikal põhineva järjestusmeetodi asemel hoopis mikrosensoreid, mis registreerivad DNA-sünteesil tekkivaid vesinikuioone, vahendas ERRi teadusportaal ajakirja Nature.
Võimalus lugeda või järjestada elusolendite DNA-d on teadlaste meeli köitnud juba tükk aega. Alates esimest genoomi järjestamisest 1970. aastatel on see meditsiinis, biotehnoloogias ja geneetikas kaasa toonud hüppelise arengu. Loodetakse, et tulevikus muutub meditsiin personaalseks lähtudes eelkõige just konkreetse inimese geneetilise koodi eripäradest.

Seotud lood

Uudised
  • 31.03.11, 15:44
Siirdegenoomika keskus asub otsima haigusriskide seoseid
Geneetiliste haigusriskide avastamiseks loodud Tartu Ülikooli siirdegenoomika-keskus saab nelja aasta jooksul ülikooli arengufondist 3,5 miljonit eurot, et alustada tuhande eestlase genoomi läbiuurimist.
Uudised
  • 13.05.11, 08:00
Inimese Genoomi Projekti majandusmõju tekitab vaidlusi
Maineka Battelle'i instituudi äsjase uurimuse järgi tõi 13 aastat väldanud inimese genoomi kaardistamine Ühendriikide majandusele ligi 800 miljardit dollarit kasu. Kriitikute hinnangul pilt siiski nii must-valge ei ole, kirjutas ERRi teadusportaal.
Uudised
  • 23.09.11, 12:36
Eesti teadlased aitasid määrata aborigeeni genoomijärjestuse
Esimest korda on teadlased kindlaks määranud ühe Austraalia põlisasuka ehk aborigeeni täieliku genoomijärjestuse. Rahvusvahelises töörühmas osales ka Eesti teadlasi, kirjutab ERRi teadusportaal.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele