• 09.12.11, 15:27
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Teadlased teevad edusamme kiiritusejärgse ravimi osas

Kui lisada harilikule antibiootikumile mikroobidega võitlevat valku, siis on tulemuseks ravim, mis võib aidata neid, kes on jäänud haigeks pärast tuumarünnakut või on jäänud mõne muu ohtliku kiirguse teele, kirjutas ERR-i teadusportaal.
Teadlased lasid hiirtel kokku puutuda tugeva kiirgusega ning 24 tundi hiljem süstiti mõndadele hiirtele antibiootikumi ja kehale omast valku. 30 päeva hiljem suri suurem osa nendest hiirtest, kes ravi ei olnud saanud. 80% hiirtest, kes ravi said, olid sel hetkel hea tervise juures. Praegu pole aga selge, kas ja kui kaua nad edasi elavad.

Seotud lood

Uudised
  • 28.03.11, 12:25
Kiiritushirmus eestlased uurivad infoliinilt, kuidas joodi tarvitada
Jaapani tuumajaama õnnetusest alates on paljud inimesed Eestis tundnud muret võimaliku kiirgussaaste pärast ja selle mõjust inimese tervisele. Terviseameti mürgistusinfoliinile 16662 helistatakse sageli küsimusega – kuidas joodi tarvitada ja kui palju on palju, kirjutas tarbija24.
Uudised
  • 29.11.11, 07:00
Uudne ravi kiiritustõve vastu
Radioaktiivne kiirgus on ohtlik kõigile elusolenditele. See kahjustab vereloomet, aju ning samuti soole limaskesti. Sooleseina rakud surevad läbistava kiirguse mõjul ning kärbunud soolest pääsevad bakterid vereringesse. Nii tekkinud põletikku õnnestub mõnikord ohjata antibiootikumidega, kirjutas Novaator.
Uudised
  • 20.01.14, 12:44
Kardioloogiaprotseduuridest saadav kiiritus vajab rohkem tähelepanu
Euroopa Kardioloogiaühing (ESC) on seisukohal, et kardioloogid peaksid vähendama patsientide kokkupuudet kiiritusega.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele