Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Perearsti koduvisiidi vajalikkus tekitab erimeelsusi
Väikelapse ema oli hämmingus, kui tema
kõrges palavikus ja tuulerõugetes tütar kutsuti perearsti vastuvõtule, selle
asemel et tohter vaadanuks haige lapse kodus üle, kirjutas Põhjarannik.
Väikelapse ema Marika perearst Piret Müürsepp väitis, et pole kellelegi keeldunud koduvisiiti tegemast. Samas sai haigekassa mullu suvel doktor Müürsepa kohta samateemalise kaebuse. “Teiste Ida-Virumaa perearstide kohta ei ole koduvisiitide tegematajätmise pärast kaebusi laekunud,” märkis haigekassa avalike suhete juht Evelin Koppel.
Tervise Arengu Instituudi (TAI)
tervisestatistika ja terviseuuringute andmebaasi uuendatud andmetest ilmneb, et
võrreldes 2010. aastaga kasvas arsti ambulatoorsete vastuvõttude arv
mullu 3,5% ja perearsti vastuvõttude arv 4,7%.
Tervise Arengu Instituudi andmetel on arsti
ambulatoorsete vastuvõttude arv tänavu III kvartalis mullusega
võrreldes kasvanud 4,1% ja perearsti vastuvõttude arv 6%. Koduvisiitide arv
on langenud, vastavalt 8,8% ja 10,5%.
Viimastel päevadel on meedias palju kõneainet pakkunud perearstide koduvisiitidega seonduv. Tuli lahvatas siis , kui Tallinna Perearstide Seltsi(edaspidi TPS) pressiteadet koduvisiitide otstarbekusest meedias oluliselt moonutati. Üllatusena tõlgendas meedia TPS-i pressiteadet nii, et lähiajal on plaanis vähendada oluliselt perearsti koduvisiitide hulka.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!