"Viimane kord võttis abikaasa viis eurot näppu ja läks ostma, aga tuli kurvalt tagasi ja ütles, et ei saanud midagi," ütleb mures naine. Tema epilepsiat põdeva abikaasa ravim on ligi 18 korda kallimaks läinud, kirjutas Õhtuleht.
"Topiramate Sandoz 100 mg maksis veel kuu aega tagasi meile 1,27, nüüd aga maksime järsku 22,66 eurot," vajub Pille (nimi muudetud) pea norgu, sest abikaasa teise ravimi Timoniliga läks umbes aasta tagasi samuti – nüüd ei kuulu enam kumbki rohi piirhinnaga ravimite alla, mida sai osta üsna taskukohase hinnaga.
Seotud lood
Meditsiiniuudiste toimetus küsis
oma veebiportaali lugejatelt, kui sageli on nad pidanud
nördimusega tõdema, et vajalik ravim on küll olemas, aga seda ei ole
võimalik soodustusega välja kirjutada. Ligi pooled vastanuist nentisid, et on
seda oma töös tihti kogenud.
Eesti patsient maksab ravimite eest kordi
rohkem kui Euroopas – ja valik on mitu korda kasinam.
Ravimitootjate Liidu juht Riho Tapfer ütleb portaalis tarbija24, et kui paljudes riikides võetakse ravim kohe pärast registreerimist ka soodusnimekirja, siis Eestis käib see väga vaevaliselt.
Austraalia teadlased teatasid ajakirjas Nature Genetics avaldatud uurimuses kahe uue geeni avastamisest, mis põhjustavad lastel tõsist epilepsiat, kirjutas ERR Uudised.
Mustamäe Keskuse kõrvale on peagi kerkimas mahukas uus esmatasandi tervisemaja. 6-korruselisse hoonesse on oodatud erinevad terviseteenuste pakkujad alates perearstidest lõpetades erispetsialistide ja vaimse tervise praksistega. Mitmed teenusepakkujad, sh mainekas labor on broneerimislepingud juba sõlminud, kuid ruumi on veel piisavalt kliinikutele, kes soovivad asuda uues hoones mitme linnaosa sõlmpunktis nii auto kui ühistranspordiga hästi ligipääsetavas kohas.