Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kas ja millal noorukile HIV-test teha?
HIV-nakkuse levikus on Eestis viimastel aastatel toimunud positiivseid muutusi. Alla 18aastaste noorte ja laste seas avastatakse aasta-aastalt vähem nakatunuid ning HIV-nakkuse vertikaalse leviku määr on jätkuvalt madal.
2011. aastal diagnoositi 15–19- aastaste noorte seas üheksa HIV-juhtu. Võrdluseks: 2001. aastal ehk epideemia kõrgpunktis tuvastati selles vanuserühmas tervelt 560 juhtu. Nooremas vanusrühmas ehk 10–14aastaste seas diagnoositi viimane HIV-juhtum aastal 2010.
Paari nädala eest kiitis Ameerika Ühendriikide toidu- ja ravimiamet (FDA) heaks esimese HIV-kodutestri. See tähendab, et inimesel on võimalik endale kodu privaatsuses ise HIV-proov teha, vahendas Eesti Päevaleht.
Maailmas on ainult üks inimene, kelle peal arstid on katsetanud ainulaadset ravimeetodit, mis kaotas tema organismist HIV-nakkuse.Nüüd on taas lahvatanud diskussioon, kas viie aasta eest luuüdi siirdamise teel HI-viirusest vabanenud mees on ikka terve või püsib nakkus tema organismis endiselt alles, vahendas Novaator.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.