Sotsiaalministeeriumi esindajate sõnul on segadust tekitav perearstide teade, et seoses streigiga võtavad nad päevad vastu 4 tundi, mis on see, mida riik on neilt lepinguga ostnud.
Sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna juhataja Heli Paluste sõnul on neli tundi miinimum, mis on nendega sõlmitud lepingus ette nähtud, kuid alati on võimalik ja ka kohustus vajadusel sellest enam töötada. Vajadus võib tekkida näiteks gripiepideemiate ajal jne. See suurem panus on lepingutes ja sotsiaalministri määruses kirjas, kinnitas ta. Sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna nõuniku Pille Saare sõnul võib just praegu tekkida see olukord, kus on vaja hoopis valmisolekut vastuvõtuaega suurendada, kuna patsientidel on õigus saada eriarsti asemel kiiret abi perearstilt.
Seotud lood
Arstide nõudmisi toetavad perearstid lühendasid vastuvõtuaegu, mistõttu on pikemaks veninud krooniliste haigete visiidile pääsemise ooteajad, kirjutas tarbija24.
Täna alanud toetusaktsiooniga arstide streigile soovivad perearstid juhtida poliitikute tähelepanu sellele, et olemaosolevate ressurssidega ei ole võimalik tagada arstiabi kättesaadavust ja lühikesi ravijärjekordi.
Perearst Anneli Rätsepal ei ole tulnud keelduda ühelegi patsiendile abi andmast põhjusel, et ta toetab meedikute streiki ja loeb oma vastuvõtutunde. «Mulle tundub, et inimesed pöörduvad meie poole praegu koguni tavalisest harvemini,» sõnab ta, kirjutas Postimees.
Perearsti Anneli Talviku kinnitusel peavad perearstid lepingu järgi haigeid vastu võtma neli tundi päevas ning vaid erakorralises olukorras tuleb vastu võtta kõik haiged. Hetkel on aga tekkinud olukord, kus erakorraline olukord on iga päev ning arstidel tuleb pidevalt ületunde teha, kirjutas tarbija24.
Kandideerimine kuni: 09.02.2025