Ülikooli Apteek teatas, et tervitab valitsuse möödunud nädala otsust saata Riigikokku eelnõu, mis loob seadusandliku raamistiku e-apteekide käivitamiseks Eestis ja kavatseb seaduse jõustumisel e-apteegi teenust Eestis pakkuma hakata.
Ülikooli Apteegi tegevjuht Reet Teng ütles, et tegemist on suure sammuga ravimite kättesaadavuse parandamiseks vähemasustatud piirkondades ja konkurentsi tihendamiseks Eesti ravimiturul. „Arvestades, et Riigikogu on parasjagu asunud kaotama õiguskantsleri poolt põhiseadusvastaseks tunnistatud apteekide asutamispiiranguid, mille formaalne eesmärk oli just maapiirkondades ravimite kättesaadavuse tagamisele kaasa aidata ja mis ilmselgelt seda eesmärki ei ole täitnud, on väga õige aeg valitsuse poolt tulla välja reaalse meetmega olukorra parandamiseks,“ ütles Teng.
Seotud lood
Uuest aastast ilmselt jõustuv seadusemuudatus, millega retseptiravimid Eestis internetimüüki lubatakse, on leidnud nii absoluutseid vastaseid kui ka toetajaid. Viimased leiavad, et müügile tuleks seada praegu planeeritust veelgi vähem piiranguid.
Eesti suurim apteegikett Apotheka on teinud ettevalmistusi internetiapteegi avamiseks, rääkis Magnumi kontserni tegevjuht Leon Jankelevitsh.
Valitsus kiitis täna ELi direktiivist lähtuva eelnõu, millega Eestis saab hakata juba 2. jaanuarist ostma internetist nii retsepti- kui ka käsimüügiravimeid.
Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse valitsuse 3. detsembril algatatud ravimiseaduse, karistusseadustiku ja riigilõivuseaduse muutmise seaduse eelnõu (332 SE), millega muuhulgas reguleeritakse ravimite interneti teel müümine.
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024