Õhus on palju ärevust, sest osa maakonnahaiglaid reformitakse lähiaastatel ümber tervisekeskusteks.
Üks, keda muudatus puudutab, on Põlva Haigla, mida juhib Koit Jostov. “Kuna asi on nii toores, siis ei oska ma tulevikku ennustada. Sellest olen küll aru saanud, et reform on kiirustamine punktide pärast. Isegi seda ei saa ma aru, mis on selle reformi eesmärk, sest tagasihoidlike arvestuste järgi ei saavutata kokkuhoidu personali pealt,” leiab ta.
Seotud lood
Maakonnahaiglate juhtide sõnul ei ole neil
pärast tervishoiuteenuste 6% hindade langetamist muud võimalust, kui minna
arstide-õdede palkade kallale kirjutas Eesti Päevaleht.
Sotsiaalminister Hanno Pevkur kinnitas
intervjuus Eesti Päevalehele, et
arstidele Eestis töötamise atraktiivsemaks muutmiseks plaanitakse ELi
struktuurfondide abil investeerida ka väiksematesse maahaiglatesse.
Tasapisi on aru saadud, et põhiline probleem on ebakindlus nii tulevase töökoha, palga, suhtumiste kui ka elukoha osas. Lihtsalt rahaga (lähtetoetus) ja ministri kinnitusega, et maakonnahaiglad ei kao, noorarste maakonnahaiglatesse ei meelita. Noorarstide usaldust on kõigutanud arusaamatud finessid eelmises haiglavõrgu arengukavas, kirjutab Elva haigla juht Peeter Laasik Eesti Päevalehes.
Sotsiaalministeeriumi tervishoiuoskaonna juhataja Heli Paluste sõnul tervisekeskuste loomine seniseid perearstikeskuseid ja nende personali millekski kohustama ei hakka, pigem annab uus lähenemine võimaluse kulude kokkuhoiuks ja paremaks ravitööks meeskonnana.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!