• 23.07.13, 08:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti patsientide piiriülene liikumine viib raha riigist välja

Erahaigla Ortopeedia Arstid ASi juhatuse liige Ardo Reinsalu sõnul oleks rahalises plaanis igal juhul oluline vältida siinsete patsientide «kaotamist» lähiriikidele.
«Kui ka näiteks 10 protsenti haigekassa poolt finantseeritavatest endoproteeside lõikustest liigub välismaale, on see rahaliselt ca 1,1 miljonit eurot aastas. See raha läheb Eestist välja. Seda raha ei saa kasutada ei meie arstidele palkade maksmiseks ega tehtud infrastruktuuri investeeringute kasutamiseks,» nentis Reinsalu.

Seotud lood

Uudised
  • 29.07.13, 16:34
Sule näeb ravituru avamisest ohtu vähemkindlustatutele
Haiglate liidu juhi Urmas Sule sõnul tekib ravituru avanemisega küsimus – kuidas tagada, et tervishoiuteenused ka vähemkindlustatute jaoks kättesaadavad oleksid?
Uudised
  • 09.08.13, 10:16
Raul-Allan Kiivet: piiriülene ravi
Tartu Ülikooli tervishoiukorralduse professor Raul-Allan Kiivet kirjutab, et Eesti jaoks on piiriülest ravi käsitleva direktiivi kõige olulisem osa patsiendiõiguste tagamine ja sellega peab riik kiirustama, kirjutas Postimees.
Uudised
  • 04.02.14, 11:35
Piiriülese raviteenuse hüvitamist on taotlenud 30 inimest
Jaanuari lõpu seisuga on Eesti Haigekassale laekunud ligi 30 avaldust, milles soovitakse väljaspool Eestit saadud raviteenuse hüvitamist.
Uudised
  • 22.07.13, 11:05
Tasulisele operatsioonile haigekassa raha eest
Kui patsientide piiriülene vaba liikumine laieneb ka riigisiseseks, pääsevad inimesed järjekorrast kiiremini ravile nii Eestis kui ka Lätis.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele