• 09.10.13, 15:17
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Streigi mõju ravikindlustusele: 80 miljonit eurot

Eesti Haigekassa juhatuse liige Mari Mathiesen rääkis Tallinna Arstide Liidu korraldatud kõnekoosolekul streigi otsesest rahalisest mõjust ravikindlustusele ning viitas ka olulisematele punktidele haigekassa järgneva nelja aasta arengukavas.
Rääkides streigi järel sõlmitud kollektiivleppe otsesest rahalisest mõjust tõi Mathiesen välja, et ravikindlustuse jaoks jagunes see kahele aastale. Osa leppest rakendus selle aasta 1. märtsist ja täiendavalt osa palgakomponendi tõusu tuleb juurde 1. jaanuarist.  Kahe aasta peale kokku on kollektiivleppe mõju lisarajana ravikindlustusele 80 miljonit eurot. On see summa suur või väike, sõltub võrdlusest, märkis Mathiesen. Näiteks on see ligikaudu kümnendik haigekassa eelarvest, 14% tervishoiuteenustest ja näiteks eelmisel aastal kulus kogu perearstiabi rahastamisele 70 miljonit ja kuni 19-aastaste hambaravile 19 miljonit eurot.

Seotud lood

Uudised
  • 09.10.13, 12:56
Taavi Rõivase hinnangul on streigilubadused täidetud
Sotsiaalminister Taavi Rõivas sõnas teisipäevasel avatud kõnekoosolekul, et riik on peamise streigilubaduse ehk palgatõusu, täitnud.
Uudised
  • 09.10.13, 12:47
Tallinna arstid pärisid aru streigi mõju kohta
Teisipäeva õhtul kogunes rahvusraamatukogusse poolsada Tallinna arstide liidu liiget ja Tallinna haiglate juhid, aga ka sotsiaalminister ja haigekassa esindaja. Teemaks oli streigi aastapäev ja see, kas midagi on muutunud.
Töökuulutused
  • 06.01.25, 17:51
Ida-Tallinna Keskhaigla otsib arsti erakorralise meditsiini keskusesse
Kandideerimise tähtaeg: 22.01.2025

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele