Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Rõivas: viinaaktsiisi õlle omast aeglasema tõusuga ei saa nõustuda
Rõivas lisas, et Eesti riik kavatseb tõsta alkoholitarbimise vähendamiseks aktsiisi ka tulevikus kõikidel alkoholi gruppidel. "Viinaaktsiisi õlle omast aeglasema tõusuga ei saa nõustuda, sest oleme juba praegu kangete alkoholide tarbimiselt Euroopas ebameeldivalt kõrgel kohal. Praegune aktsiiside korraldus lähtub põhimõttest, et see ei kallutaks tarbimist veelgi enam kange kasuks. Laiem siht on aga üleüldine alkoholi tarbimise vähenemine,“ lausus Rõivas.
Peaminister Andrus Ansip ja rahandusminister Jürgen Ligi ütlesid täna valitsuse pressikonverentsil, et ei pea tervishoiusüsteemi lisaraha saamiseks lahjade alkohoolsete jookide 2,6-kordset tõstmist lahenduseks, kirjutas Tarbija24.
Eesti perearstide selts, tervishoiualatöötajate ametiühingute liit ja õdede liit pöördusid riigikogu ja valitsuse poole ettepanekuga tõsta tervishoiusüsteemi lisaraha saamiseks ning tervishoiutöötajate palganõudmiste rahuldamiseks 2,6 korda lahjade alkohoolsete jookide aktsiisi, kirjutas Tarbija24.
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Viktor Vassiljev leiab, et kui koalitsioon on apteegipiirangute poolt, siis alkoholiaktsiisi piisavalt ei tõsteta, kirjutab ERR.
Õiguslik analüüs tuvastas, et alkoholile piirhinna, sealhulgas miinimumhinna kehtestamine on õigusvastane nii Eesti kui ka Euroopa Liidu õigusest lähtuvalt.