Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Õiguslik analüüs tuvastas, et alkoholile piirhinna, sealhulgas miinimumhinna kehtestamine on õigusvastane nii Eesti kui ka Euroopa Liidu õigusest lähtuvalt.
„Alkoholile miinimumhinna kehtestamine on vastuolus Euroopa Liidu Toimimise Lepingu artiklitega 34 ja 207. Lisaks on alkoholile miinimumhinna kehtestamine vastuolus Eesti Vabariigi Põhiseaduse paragrahviga 31 ning Euroopa Kohus on langetanud otsuse, mis välistab miinimumhinna kehtestamise liikmesriigi poolt,“ seisab alkoholi piirhinna teemalise õigusliku analüüsi kokkuvõttes, mille on koostanud vandeadvokaat Daisy Tauk.
Eile toimus Tallinnas alkoholikonverents „Aeg otsustada“, kus esinesid ka sotsiaalminister Taavi Rõivas ja Šoti terviseminister Alex Neil. Hr. Neil tutvustas Šoti valitsuse kava kehtestada alkoholile ühikupõhine miinimumhind.
Alkoholi miinimumhinna kehtestamise idee on Kanadast ja Suurbritanniast alguse saanud üsna radikaalne initsiatiiv, mille eesmärk on vähendada arutute hindadega sooduspakkumisi jaekauplustes ning seeläbi piirata ostetavaid alkoholikoguseid, kirjutab Saku õlletehase juht Margus Kastein Äripäevas.
Sotsiaalminister Taavi Rõivas ütles eile Põhjamaade ja Baltikumi alkoholi- ja narkopoliitika võrgustiku NordAN konverentsil, et sotsiaalministeeriumi koostatav alkoholipoliitika roheline raamat jõuab lähima kuu jooksul valitsusse.