Alkoholijoobest tingitud õnnetussurmade vähendamiseks tuleb muuta suhtumist joobesse, et enese purju joomine ei oleks enam ühiskondlikult aktsepteeritud tegu, leiab Tervise Arengu Instituudi juht Maris Jesse ERRi vahendusel.
"Häda reklaamidega stiilis "kui jood, ära sõida" või "kui jood, ära uju" on see, kaine ja ratsionaalne inimene vaatab reklaami ja mõtleb, et see on mõistlik. Mitte ükski nendest üliõpilastest, kes on öösel Emajõkke ujuma läinud pole mõelnud päevasel ajal kell kaks, et see on hea mõte," rääkis Jesse ETV saates "Vabariigi kodanikud."
Seotud lood
Lääne-Tallinna keskhaigla psühhiaatriakeskuse juhataja Andres Lehtmetsa (pildil) sõnul hakkab ühiskond tasapisi omaks võtma, et alkoholism on haigus. «Alkoholisõltuvus on ajuhaigus,» kinnitas ta portaalile Tarbija24.
Soome tervishoiu- ja heaoluameti (THL) andmete põhjal väheneb Soomes alkoholi tarbimine. See on seotud alkoholi negatiivse mõjuga tervisele, mida üha rohkem teadvustatakse.
Sotsiaalministeeriumi prognoosi kohaselt sureb tänavu Eestis aasta jooksul alkoholi tõttu rohkem kui 1500 inimest, rohelise raamatu meetmete jõustumise korral võiks see arv langeda aga 1130-ni, vahendas ERR Eesti Päevalehte.
Notino ilutoodete veebipood pakub laia tootevalikut just talveperioodiks, mis aitavad talve kergemini ja tervemana vastu pidada.