Infektsioonihaiguste arst Argo Parts osaleb ÜRO kriiside ja katastroofide koordineerimise- ja hindamise meeskonna (UNDAC) liikmena neljanädalasel missioonil Libeeria pealinnas Monrovias, et aidata seal tõkestada Ebola viiruse puhangu levikut.
Teil on pikaaegne kogemus välismissioonidelt. Kuidas erineb alanud neljanädalane missioon Ebola viiruse puhangu leviku tõkestamiseks varasematest? Varasemaga võrreldes erineb see, et tegemist on sõjast laastatud maaga. Siin puudub esmatasandi arstiabi ja orbude sotsiaalabi, esineb turvaprobleeme. Samuti on praegu siin vihmaperiood, mis tähendab, et lisaks Ebolale on probleemiks malaaria, koolera ja kõhutüüfus. Probleemiks on logistika, kuna teed on paljudes piirkondades läbimatud.
Seotud lood
Neli Eesti arsti tulid tagasi kirurgide puuduse all kannatavast Etioopiast, kus muuhulgas õpetati ka kohalikku meditsiinipersonali. Eestlased keskendusid seal eelkõige songalõikustele.
Ehkki Ebola viirus ei ole veel Eestisse jõudnud ega pruugi lähiajal jõuda, on Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) infektsioonikontrolli arstil Pille Märtinil kiired ajad. Värskeimate uudiste ja juhistega tuleb end kohe kurssi viia, haiglapersonal vajab koolitamist ja meedia nõuab oma, kirjutas Postimehe terviseportaal.
Infektsioonihaiguste arst Argo Parts osaleb ÜRO kriiside ja katastroofide koordineerimis- ja hindamismeeskonna (UNDAC) liikmena neljanädalasel missioonil Libeerias Monrovias, et aidata seal tõkestada Ebola haiguspuhangu levikut, kirjutas Tervis.Postimees.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!