Neli Eesti arsti tulid tagasi kirurgide puuduse all kannatavast Etioopiast, kus muuhulgas õpetati ka kohalikku meditsiinipersonali. Eestlased keskendusid seal eelkõige songalõikustele.
- Kirurg Jüri Teras Tallinna lennujaama saabudes intervjuud andmas. Foto: Err
Eesti arstid olid Etioopias kokku kaks nädalat. Selle aja jooksul andsid nad inimestele plaanilist kirurgilist abi ning õpetasid kohalikku meditsiinipersonali, vahendas
ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".
"Peamine probleem on see, et arste ei ole. Kirurgide vähesus kogu Etioopia peale. Etioopias on 90 miljonit või natuke rohkem elanikku. Seal väidetavalt on alla kolmesaja kirurgi, kes reeglina on koondunud Addis Abebasse või pealinna. Maarajoonides lihtsalt ei ole arste," selgitas Põhja-Eesti Regionaalhaigla onkoloogilise ja üldkirurgia keskuse juhataja Jüri Teras.
Eestlased olid Etioopias keskendunud peamiselt songalõigustele. Terase sõnul on aafriklastel keskmisest rohkem songasid, sest enamik inimesi tegeleb põllumajandusega, mis tähendab rasket füüsilist tööd.
Teras lisas, et songalõikused on tegelikult üsna lihtsad. "Seal püüti ka meile muid raskemaid operatsioone tuua, aga haigla enda infrastruktuur ja kogu see taastusravi ei olnud nagu see, mis me oleme harjunud siin saama ja me arvasime, et võib-olla ei ole väga turvaline," märkis ta.
Eesti arstid käisid Etioopias Suurbritannia meditsiiniabi organisatsiooni Hernia International missiooniga.
Seotud lood
Neli Põhja-Eesti Regionaalhaigla arsti sõitsid kaheks nädalaks humanitaarmissioonile Etioopiasse.
Regionaalhaigla kaks kanget, arstid Jüri Teras ja Kristjan Kalling, käivad igal aastal arengumaades meditsiinimissioonidel, et aru saada, kuidas suur osa maailmast tegelikult elab.
Regionaalhaigla arstid ning nende kolleegid Tartu ülikoolist ning Tartu kiirabist osalesid kahenädalasel humanitaarmissioonil Keenias. Täna kell 12.15 saabuvad tohtrid Tallinna Lennujaama.
Infektsioonihaiguste arst Argo Parts osaleb ÜRO kriiside ja katastroofide koordineerimise- ja hindamise meeskonna (UNDAC) liikmena neljanädalasel missioonil Libeeria pealinnas Monrovias, et aidata seal tõkestada Ebola viiruse puhangu levikut.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!