Jõulised sammud väikehaiglate võrgustamisel tõid Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimehele Tõnis Allikule meditsiinimõjutaja 2014 tiitli. Allik usub, et võrgustumisega tekkivad haiglapiirkonnad korrastavad meditsiinimaastikku nii, et see on tulevikus piisavalt liigendatud ja samas liigirikas.
Tõnis Allik, kuidas Te ise tunnete, kui palju on võrgustumise plaanides Teie, kui palju PERHi, kui palju riigi nägemust ja tegevust?Ma pean selle suundumuse autoriks ja „pioneeriks“ ikkagi Tartu Ülikooli Kliinikumi, kes on ju esimene võrgustuja Lõuna-Eesti Haiglaga. Iga idee käivitamisel on oluline, et „pioneeri“ ideest võtab keegi järgmine kinni ja arendab seda edasi.
Seotud lood
Meditsiinimõjutaja 2. koha pälvis Tallinna Tervishoiukõrgkooli rektor Ülle Ernits. Tema sõnumist, õdede nappusest ja õeõppe praktikakohtade vähesusest on räägitud juba nii palju aastaid, et seda võiks peaaegu nimetada igivanaks teemaks. Probleem on läinud aastatega aina teravamaks. Ernits arvab, et senise lähenemisega sihile jõuda ei olegi võimalik: tuleb lahti öelda valitsevatest mõttemallidest ning hakata vaatama Eesti tervishoiu tervikpilti avarama pilguga.
TÜ Kliinikumi juhatuse liikme Mart Einasto sõnul seisab haiglate võrgustumisprotsess praegu raha taga.
Eelmise nädala neljapäeval toimunud külaskäigul arutasid Põhja-Eesti regionaalhaigla esindajad koostööd Kuressaare haiglaga ning võtsid linnapea Madis Kallasega üles ka võimaliku võrgustumise teema.
Vabariigi Valitsus kiitis täna heaks eelnõu, millega volitatakse tervise- ja tööminister Urmas Kruuse otsustama uute sihtasutuste loomise üle.
Kandideerimise tähtaeg: 22.01.2025