Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
TAI: 2012 diagnoositi enim eesnäärmevähki
TAI värskelt avaldatud andmetest selgub, et 2012. aastal diagnoositi Eestis pahaloomulistest kasvajatest enim eesnäärmevähki ja enam kui pooled kõikide vähkide esmasjuhtudest diagnoositi patsientidel vanuses üle 65 eluaasta.
Eesnäärme-uuring ultrahelis. Foto: Scanpix/Caro
Aastal 2012 diagnoositi Eestis 8040 vähi esmasjuhtu (meestel 4061 ja naistel 3979 juhtu).
Tartu Ülikooli kliinikumi uroloog Mihhail Žarkovski annab ülevaate, mis juhul jäetakse mehed eesnäärmevähiga jälgimisele ja mis juhul kohandatakse aktiivset ravi.
Tervise Arengu Instituudi epidemioloogia ja biostatistika osakonna, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi koostöös tehtud uuring näitas, et ligi pooled (48%) esmase rinnavähi diagnoosiga naistest Eestis ei olnud enne antud vähi diagnoosimist teinud mitte ühtegi mammogrammi. Küsitlusuuringus osales 977 naist, kellel diagnoositi aastatel 2008–2010 invasiivne rinnavähk. Uuringu tulemused avaldati äsja ajakirjas "Women & Health".
Hiljuti Lancetis avaldatud uuring näitab, et antibeebipillide võtmine aitab ära hoida emakavähki haigestumist. Seda isegi aastakümneid pärast kasutamise lõpetamist.
Eestis on vähiregistrite andmetel täna 37 000 inimest, kes võivad öelda, et neil on olnud vähk ja kes on paranemas või paranenud, rääkis kliinikumi onkoloog Kaiu Suija reedel vähiliidu konverentsil.