Terviseamet soovitab leetrite ohuga seoses testida leetrite vastaseid antikehi, kuid see maksab. Aasta lõpus niigi uuringufondi ära kasutanud perearstid on surve all: kes selle kinni maksab?
Inimesed, kes vastava sooviga pöörduvad oma perearsti poole, võivad kuulda vastuseks, et see on nende oma raha eest ja nad peavad ise minema vastavasse laborisse. "Eks see ole üks konflikti koht," tunnistas Eesti Perearstide Seltsi juht Diana Ingerainen. Ka nende Järveotsa perearstikeskuses on paljud patsiendid avaldanud soovi antikehasid testida. "Oleme nad saatnud LTKH nakkuskliinikusse," lisas Ingerainen.
Seotud lood
Seoses Eestis 12aastase lapse leetritesse haigestumiste juhtumiga uuris Meditsiiniuudised, kui tõhus on leetrite vaktsiin. Selgub, et ehkki esimene vaktsiin tehakse aastaselt, ei mõju see 10-15% lastest. Teise, kaitset kinnitava vaktsiini saavad lapsed alles 13aastaselt.
Kolmest viimasel kuul leetritesse nakatunud inimesest üks oli Ida-Tallinna keskhaigla (ITK) ämmaemand, kes jõudis enne diagnoosi saamist ka sünnitusosakonnas mitu päeva tööl käia. Haigla kutsus täiendavasse kontrolli umbes 40 inimest.
Terviseamet andis reedel teada, et uusi leetrite juhtumeid ei ole lisandnud ja kui ka jõulude ajaks ei lisandu, on selleks korraks puhang vaibunud.
Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõunik Martin Kadai lisas leetrite vastu vaktsineerimise teemal, et talle teadaolevalt saabus neljapäeval Eestisse täiendav sadakond doosi vaktsiini.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.