• 06.02.16, 07:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Vähem und, rohkem süüa ja juua?

Ajakirjas American Journal of Health Promotion avaldatud uuringu tulemused näitavad, et uneaja vähenemine alla seitsme tunni öö jooksul võib tähendada, et inimesed söövad ja joovad rohkem, mis omakorda soodustab rasvumist.
Sekundaarne söömine ja joomine suurendavad rasvusmise riski.
  • Sekundaarne söömine ja joomine suurendavad rasvusmise riski. Foto: Andras Kralla/ÄP
Seos lühikese uneaja ja rasvumise vahel on juba varasemast ajast teada, kuid antud uuring keskendus uuele uneaja ja rasvumise vahelise seose aspektile – kas lühike uni on seotud asjaoluga, et rohkem aega kulub sekundaarsele söömisele ja joomisele?

Seotud lood

Uudised
  • 18.11.15, 11:45
Salakaval alkohol viib une
Erinevalt levinud arvamusest, et klaas veini või muud alkoholi toob magusa une, on see tegelikult vastupidi.
Uudised
  • 08.10.15, 12:30
Unevõlg toob moodsad tõved ja libiidolanguse
Vähest magamist peetakse nüüdisajal järjest enam levivaks terviseriskiks. Et paljud inimesed seda ei tea, jäävad unehäired vajaliku tähelepanuta, hoolimata sellest, et suurt osa neist saab tulemuslikult ravida.
Uudised
  • 28.01.16, 07:00
Eesti arstid vajaksid unehäirete ravijuhendit
Unehäired on levinud ja nendesse haigestumissagedus on kogu maailmas viimastel aastakümnetel suurenenud. Raviotsuste tegemisel lähtub enamik meie arste patsiendi unekaebusest, kuid ei osata süveneda uneprobleemi. Erinevatel põhjustel on tekkinud väärarusaamad nii arstidel kui ka patsientidel, et mis tahes uneprobleem vajab ainult medikamentoosset ravi.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.01.25, 08:00
Vesi, mis toetab tervist ja leevendab tervisehädasid
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele