Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Salakaval alkohol viib une
Erinevalt levinud arvamusest, et klaas veini või muud alkoholi toob magusa une, on see tegelikult vastupidi.
Erinevalt levinud arvamusest, et alkohol aitab magama jääda, rikub see tegelikult une kvaliteeti ja viib pikemas perspektiivis unetuseni. Foto: Scanpix/Caro
Loometööd tegev tallinlane Kaarel (26) otsustas end proovile panna ja teada saada, kuidas mõjub suure koguse alkoholi joomine tema unekvaliteedile ja järgmise päeva produktiivsusele, kirjutas Postimees Tervis.
Vähest magamist peetakse nüüdisajal järjest enam levivaks terviseriskiks. Et paljud inimesed seda ei tea, jäävad unehäired vajaliku tähelepanuta, hoolimata sellest, et suurt osa neist saab tulemuslikult ravida.
Eesti Karskusliit korraldab 25. novembril 2015 koostöös Eesti Lastearstide Seltsi, Eesti Perinatoloogia Seltsi ning EV Sotsiaalministeeriumiga Norway Grants’i rahastamisel konverentsi, mis keskendub raseduse ajal tarbitud alkoholi mõjule veel sündimata lapse tervisele ja arengule.
Eesti Perearstide Selts (EPS) avaldab sügavat muret seoses alkoholiteemalise diskussiooniga, milles domineerivad inimeste tervise kõrval hoopis alkoholitootjate ning turundajate huvid.
Eile toimunud Rimi alkoholipoliitika arutelul „Kas Eestis võiks olla samasugune alkoholipoliitika nagu Rootsis?“ sõnas sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna, et võrreldes tänaseid sissetulekuid ja alkoholi hinda, on viin isegi veel odavam kui nõukogude ajal, soodustades jätkuvalt suurt alkoholi tarbimist. Riik tegeleb hetkel alkoholipoliitika olulise karmistamisega.