Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Zika suhtes tuleb tähelepanelik olla ka Eestis
Kuigi peamised Zika-viiruse kolded on Eestist kaugel - Kesk- ja Lõuna-Ameerikas -, on teada, et ka näiteks eestlaste seas populaarses Tais kannavad sääsed seda sama viirust.
Zika viirus enamasti inimesele ei mõju. Foto: Scanpix/Caro
Kõige hullem on seis Colombias ja Brasiilias. Oluline on aga seejuures fakt, et Zika-viirus mõjub inimesele tegelikult minimaalselt - 80 protsendil inimestest ei ole mingeid sümptomeid, vahendas err.ee saadet "Aktuaalne kaamera. Nädal".
Prantsuse Polüneesia näitel möödunud aastal Ladina-Ameerikas jõuliselt levima hakanud Zika viirusega seostatava mikrotsefaalia esinemissagedust uurinud epidemioloogid järeldavad, et haigusesse nakatunud rasedate loodetel tekivad kolju ja aju arenguhäired ühel juhul sajast.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!