Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Eesti jääb õdede suhtarvult OECD keskmisele alla
Täna, 15. märtsil avaldatud rahvusvahelisest tööjõupoliitika analüüsist selgub, et arstide ja õdede hulk on alates 2000. aastast peaaegu kõikides OECD riikides kasvanud.
Arstide ja õdede hulk on alates 2000. aastast peaaegu kõikides OECD riikides kasvanud. Foto: Caro /Scanpix
Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioon toob värskes analüüsis välja, et 2013. aastal oli OECD riikides keskmiselt 3,3 praktiseerivat arsti tuhande elaniku kohta. Aastal 2000 oli sama näitaja 2,7 arsti tuhande elaniku kohta.
Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) värskelt avaldatud väljaandes „Health at a Glance 2015“ nenditakse, et liikmesriikides kaotatakse väga palju elusid ja tervishoiu kvaliteet areneb liiga aeglaselt, et toime tulla vananemise ning kasvava hulga inimestega, kes põevad ühte või mitut kroonilist haigust. Eesti meeste eeldatava eluea näitaja on 34 OECD riigi hulgas kolme viimase seas. Naiste näitaja on sellest paremal positsioonil, kuid siiski tabeli tagumises otsas, 26. kohal.
Kroonilised haigused nõuavad Euroopas üha enam ressursse, leitakse värskelt avaldatud Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) ning Euroopa Komisjoni ühises väljaandes „Health at a Glance: Europe 2016“.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.