• 06.09.16, 10:56
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Müeloomiteemaline seminar tugevdab teaduskoostööd

Müeloomtõbi on luuüdi kasvaja, mis moodustab 13% kõigist verevähi vormidest. Eestis on kasvajaga haigestunud inimeste elulemus ainult 30 kuud, samas kui USAs on see tunduvalt kõrgem. 9. septembril kogunevad Tartu ülikoolis eriala eksperdid Eestist, USAst ja mujalt, et rääkida tõve uuematest arengutest ning suurendada teaduskoostööd USAga, et parandada müeloomihaigete elulemust Eestis.
Professor Nikhil Munshi ja Edward Laane.
  • Professor Nikhil Munshi ja Edward Laane. Foto: meditsiiniteadused.ut.ee
Erinevus on peamiselt tingitud USA ja Euroopa erinevast ligipääsust müeloomivastastele ravimitele. 9. septembril kogunevad Tartu ülikoolis eriala eksperdid Eestist, USAst ja mujalt, et rääkida tõve uuematest arengutest ning suurendada teaduskoostööd USAga, et parandada müeloomihaigete elulemust Eestis.

Seotud lood

Uudised
  • 15.09.16, 16:29
Vähiekspert soovitab patsiente rohkem harida
Nikhil Munshi on maailmakuulsa Dana-Farberi vähiinstituudi uurija-professor. Tema aastakümnete pikkune teadustöö keskendub luuüdivähi ühe vormi ehk müeloomi ravivõimaluste parandamisele.
Töökuulutused
  • 29.10.24, 14:40
Tartu Ülikooli Kliinikum otsib hematoloogia-onkoloogia kliiniku juhti
Kandideerimise tähtaeg: 15.12.2024

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele