29. septembril toimunud tervishoiutöötajate palgaläbirääkimistel arutati kollektiivlepingu sõlmimist, millele meedikud keelduvad alla kirjutamast juhul, kui valitsus ei tee tõsiseltvõetavaid ettepanekuid tervishoiu pikaajalisema rahastamise probleemi lahendamiseks.

- Sotsiaalministeeriumis kohtusid meditsiinitöötajad riikliku lepitajaga. Foto: Postimees/Scanpix
«Meedikute ühine seisukoht on, et nad ei ole nõus ühelegi lepitaja poolt pakutud numbrile alla kirjutama, seni, kuni ei ole antud lahendusi haigekassa pikaajalise rahastamise kohta,» rääkis riiklik lepitaja Henn Pärn. «Ka tööandjad, kes võtavad endale kohustuse maksta kokku lepitud palku, on seisukohal, et enne lepingu allkirjastamist peab olema selge, missuguseid samme teevad selle tagamiseks valitsus ja haigekassa,» lisas ta.
Seotud lood
Tervishoiutöötajad peavad lubamatuks olukorda, kus arstiabi jäetakse teadlikult rahastamata ja haiglaravi mahtu pidevalt vähendatakse, anti teada vastuses riikliku lepitaja ettepaneku kohta.
Arstide kõrged palganõudmised ei ole praeguses olukorras põhjendatud.
Kui õed-hooldajad näevad, et riik hoolib nende tööst ja panusest, siis nad võib-olla ei lähe välismaale, leiab Eesti õdede liidu juhatuse liige Gerli Liivet..
Arstide soovitud palganumber on märksa suurem riigi pakutust ning paari aasta eest streigiga välja võideldud senine palgatõus käib töö- ja terviseministri Jevgeni Ossinovski sõnul juba praegu haiglatele ülejõu. Vaidlus palganumbri üle on nüüd jõudnud riikliku lepitaja juurde ja neljapäeval läbirääkimised jätkuvad.
Kandideerimise tähtaeg: 16.04.2025