Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
TABEL: Käärid palgasoovi ja pakkumise vahel
Arstide soovitud palganumber on märksa suurem riigi pakutust ning paari aasta eest streigiga välja võideldud senine palgatõus käib töö- ja terviseministri Jevgeni Ossinovski sõnul juba praegu haiglatele ülejõu. Vaidlus palganumbri üle on nüüd jõudnud riikliku lepitaja juurde ja neljapäeval läbirääkimised jätkuvad.
Arstide liidu president Lembi Aug leiab, et palgaproportsioonid pole tervishoius veel paigas. Foto: Meditsiiniuudised, mu.ee
Kui riik pakub meedikutele ligi viieprotsendilist palgatõusu, siis arstide liidu soov on märksa suurem. Arstide liidu juht Lembi Aug tunnistas Postimehega rääkides, et meedikud on valmis oma nõudmistes ka pisut järgi andma, kui täpsetest arvudest ta rääkida ei tahtnud.
Kui õed-hooldajad näevad, et riik hoolib nende tööst ja panusest, siis nad võib-olla ei lähe välismaale, leiab Eesti õdede liidu juhatuse liige Gerli Liivet..
2016. aasta on Põhja-Eesti Regionaalhaiglale olnud äärmiselt rõõmustav lisanduvate noorarstide arvu poolest. Kui tavaliselt lisandub aastas 13–15 noorarsti, siis sel aastal on haiglas tööd alustanud juba 33 uut arsti ja liitumas on veel kolm. Peaaegu kõik alustavad uued arstid on varem olnud PERHis tööl arst-residentidena.
Riikliku lepitaja Henn Pärna sõnul seisab kollektiivleppe sõlmimine poliitiliste otsuste taga. Arstide võimalust saada 10% palgatõusu peab ta ebatõenäoliseks – selleks lihtsalt pole raha, kirjutab Äripäev.