Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Kristel Amjärv: koolides oleks enam vaja meditsiinipersonali ja psühholooge
Tallinna munitsipaalperearstikeskuse juht ja arst Kristel Amjärv möönab, et riigikontrolli värske auditi tulemused on talle kui õppinud lastearstile ja perearstikeskuses igapäevaselt lastega tegelevale arstile üllatavad.
Tallinna MUPAKi juht Kristel Amjärv. Foto: ÄP/Erik Prozes
Eesti taasiseseisvunud vabariik on veerandsajandit vana. Tulime 90ndate algul ühiskonnast, mil pidime tegema nii riigina kui kõigis süsteemides täieliku kannapöörde, et liikuda euroopaliku süsteemi poole.
Riigikontrolli hinnangul vajab Eesti laste tervishoiukorraldus kiireid muutusi, kuna laste haigusi ei märgata piisavalt vara, lapsed ei jõua õigeaegselt ravile ning ravi ei ole alati järjepidev.
Seos laste vähese tervisekontrollis käimise ja ravi hilinemise vahel, nagu peegeldas riigikontrolli audit, pole selge, kirjutab Tartu Ülikooli meditsiinilise mikrobioloogia professor Irja Lutsar.
Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna avaliku istungi, kus arutletakse riigikontrolli aruande „Riigi tegevus laste tervise hoidmisel ja ravimisel“ üle.
Aluselisest veest on palju kuuldud ja räägitud, kuid millised omadused ja mõjud sel tervisele päriselt on, teavad vähesed. Neile, kes kimpus kõrvetiste, lihasvalude või refluksidega, on aga just aluseline vesi esimene abimees, mille järele haarata ning mis kiiret leevendust pakub.