Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Vink: Hambaarstile pääs võib raskemaks muutuda
Kuigi riigi lubatud hambaravihüvitis peaks tohtri juurde pääsemise lihtsamaks tegema, usuvad hambaarstid, et tegelikult läheb olukord hullemaks, kuna enamik neist pole nõus riigi määratud hindadega töötama.
Hambaarstide liidu president Marek Vink. Foto: Veiko Tõkman
Kuna uus hambaravi hüvitise kord sunnib Vingi sõnul hambaarste teenust osutama haigekassa määratud hindadega, siis nende tingimustega nõustunud arstide vähesuse tõttu kasvavad ravijärjekorrad piiravad ravi kättesaadavust. «Teenuse alarahastusest tulenev hambaravi kvaliteedi langus tingib aga tüsistuste tõttu kokkuvõttes hoopis ravikulude tõusu,» on Vink veendunud.
Eesti Hambaarstide Liidu president Marek Vink leiab, et ehkki liit küll toetab täiskasvanute hambaravihüvitise taastamist, siis selle kehtestamise plaanitav viis ei muuda hambaraviteenust kättesaadavamaks.
Hambaarstid on antud juhul eelkõige teiste erialaarstidega solidaarsed, sest tervishoiu rahastamise skeem pole kindlasti jätkusuutlik, leiab ühisavaldusele allkirjutanud Eesti Hambaarstide Liidu juht Marek Vink. Murekohti on ka hambaarstidel.
Haigekassa edastas eelmisel nädalal kõikidele hambaarstide kirja, milles tuvustas 1. juulist kehtima hakkava täiskasvanute hambaravihüvitise põhimõtteid ning tegi ettepaneku koostööks ravikindlustatud inimestele hambaraviteenuste osutamisel.
Riigikogu võtab täna vastu hambaravihüvitist suurendava seaduse, millega saab alates tuleva aasta 1. juulist hambaravihüvitis olema täiskasvanutele kuni 30 eurot aastas ning eakatele, rasedatele ja alla üheaastaste laste emadele suureneb hambaravihüvitis 85 euroni aastas.