Valitsus kiitis heaks töövaidluse lahendamise seaduse eelnõu, millega kiireneb ja lihtsustub kohtuväline töövaidluste lahendamine ja ühtlasi kaob ka rahalise nõude piirmäär.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski sõnul on kehtiv seadus ajale jalgu jäänud ja vajas juba ammu uuendusi. „Valdava osa muudatustest moodustavad uued juhtnöörid töövaidluskomisjonile, et töövaidlust lahendada lihtsamalt, kiiremalt, kvaliteetsemalt ning ka pooltele selgemalt“, ütles Ossinovski. „Kui kehtiv kord võimaldab avalduse läbivaatamist töövaidluskomisjoni istungil, siis eelnõu näeb ette uued võimalused töövaidluse lahendamiseks.“
Seotud lood
Juba praegu on töövaidluste lahendamine töövaidluskomisjonis kiirem ja lihtsam kui kohtus. Komisjonid tegelevad aastas ligikaudu 2500 töövaidlusega sellal, kui kohtud menetlevad ligikaudu 400 töövaidlust aastas. See näitab, et töövaidluskomisjonid on end igati õigustanud ning toimivad. Miks ja kellele on Sotsiaalministeeriumi kavandatav uus töövaidluse lahendamise seadus vajalik, kirjutab täpsemalt tööelu arengu osakonna nõunik Monika Koks sotsiaalministeeriumi blogis.
Vastselt ametisse valitud Eesti Haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross külastas 12. novembril TÜ Kliinikumi, et kohtuda kliinikute ja teenistuste juhtidega, vahendas Kliinikumi Leht.
Põhja Inspektsiooni töövaidluskomisjon andis õiguse rasedale töötajale, kellega tema tööandja Sushi Top OÜ ütles katseajal töölepingu raseduse tõttu üles. Naine pöördus seepeale võrdõigusvoliniku kantseleisse, kes aitas esitada avalduse töövaidluskomisjoni ning esindas kannatanut töövaidluses.
Tallinnas Pärnu maanteele rajatud tipptasemel rohetehnoloogiatega ärihoones on uksed avanud mitu Eesti tuntumat erameditsiini kliinikut, kus pakutakse klientidele laia valikut meditsiiniteenuseid. Hoones on veel mõned vabad pinnad saadaval!