Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Popov: Kiirabi vajab ka kollast ja punast tuld
Vikerraadio saates "Reporteritund" rääkisid probleemist kiirabikeskuse ülemarst-juhataja Arkadi Popov, häirekeskuse peadirektrori asetäitja Eva Rinne, terviseameti peadirektor Tiiu Aro ja Heli Paluste sotsiaalministeeriumist.
PERHi anestesioloogiakliiniku kiirabikeskuse juht ja ülemarst Arkadi Popov. Foto: ÄP/Andres Haabu
Kiirabikeskuse ülemarst-juhataja doktor Arkadi Popov arvas, et häirekeskus ei peaks andma igale väljakutsele niiöelda rohelist tuld. Vähepõhjendatud väljakutsed tekitavad Popovi sõnul kiirabiarstides frustratsiooni, vahendas ERR Uudised.
Tallinn linnale kuuluvad haiglad on koostamas terviseseisunditest nimekirja, mille alusel hakatakse edaspidi erakorralise meditsiini osakondades välja selekteerima patsiente, kelle olukorra lahendamine ei ole erakorralist laadi.
MTÜ Eesti Kiirabikopteril täitub 5. aprillil üks aasta asutamisest. Tegemist on vabatahtliku kodanikualgatusega, mille eesmärgiks on esmase meditsiiniteenuse kättesaadavuse parendamine Eesti Vabariigis läbi kiirabikopteri teenuse teadvustamise, arendamise ja korraldamise. Ühingu asutajaliikmed on oma ala hinnatud ja kogenud erialaspetsialistid, kes omavad pikaaegset kogemust nii Eesti riikliku lennunduse valdkonnas kui ka rahvusvaheliselt.
Sellest nädalast alustas Rakvere Haiglas tööd uuendatud erakorralise meditsiini osakond, mis on kaasaegse sisustusega ja mille tööjoonised said teha osakonna enda töötajad.
Praxise poolt 2016.aastal läbi viidud rahvastiku tervise arengukava kiirabi valdkonna uuringu raames leiti, et üle 60% kiirabi väljakutsetest on kõrge prioriteetsusega ehk inimesel on tõsine oht elule.