Praxise poolt 2016.aastal läbi viidud rahvastiku tervise arengukava kiirabi valdkonna uuringu raames leiti, et üle 60% kiirabi väljakutsetest on kõrge prioriteetsusega ehk inimesel on tõsine oht elule.
Sellises ohtlikus seisus inimesed peaksid üldjuhul saama ka hospitaliseeritud, kuid andmed näitavad, et hospitaliseeritakse vaid kolmandik kõigist kiirabi patsientidest. Hospitaliseeritute madal arv on signaaliks, et kiirabi teeb väljasõite, mida ta ei peaks tegema ning et paljusid väljakutseid hinnatakse prioriteetsemaks, kui need tegelikult on.
Seotud lood
Tallinn linnale kuuluvad haiglad on koostamas terviseseisunditest nimekirja, mille alusel hakatakse edaspidi erakorralise meditsiini osakondades välja selekteerima patsiente, kelle olukorra lahendamine ei ole erakorralist laadi.
MTÜ Eesti Kiirabikopteril täitub 5. aprillil üks aasta asutamisest. Tegemist on vabatahtliku kodanikualgatusega, mille eesmärgiks on esmase meditsiiniteenuse kättesaadavuse parendamine Eesti Vabariigis läbi kiirabikopteri teenuse teadvustamise, arendamise ja korraldamise. Ühingu asutajaliikmed on oma ala hinnatud ja kogenud erialaspetsialistid, kes omavad pikaaegset kogemust nii Eesti riikliku lennunduse valdkonnas kui ka rahvusvaheliselt.
Vikerraadio saates "Reporteritund" rääkisid probleemist kiirabikeskuse ülemarst-juhataja Arkadi Popov, häirekeskuse peadirektrori asetäitja Eva Rinne, terviseameti peadirektor Tiiu Aro ja Heli Paluste sotsiaalministeeriumist.
Väidetavalt esitab tervise- ja tööministri ametist lahkuv Jevgeni Ossinovski oma järglaseks ministrikohal Riina Sikkuti.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!