Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ministeerium alustas igakuist terviseandmete sisestamise seiret
Sotsiaalministeerium on terviseministri kinnitusel võtnud uurida, kas tervishoiuteenuste osutajad ikka sisestavad patsientide terviseandmeid riiklikkuse infosüsteemi nagu kord ette näeb.
Terviseminister Jevgeni Ossinovski andis riigikogu infotunnis aru üleriigilise e-registratuuri käekäigu kohta ja selgitas, kuidas tagab riik patsiendi terviseandmete jõudmise kesksüsteemi.
Ambulatoorsete visiitide kohta statistika tegemine tervise infosüsteemi (TIS-i) andmete põhjal on võimatu, jõudis TAI järeldusele, kui analüüsis 2015. aasta esmatasandiarstiabikeskuste poolt TIS-i kantud andmeid.
Sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo sõnas Meditsiin 2017 konverentsil, et terviseandmete kvaliteet saab paraneda vaid siis, kui neid andmeid tervishoiutöötajate poolt reaalselt ka kasutatakse.
Uus patsiendiportaal ja digiregistartuur – need on vaid paar muudatus, mis sotsiaalministeeriumi digitaalvõimekuse arendamise osakonna projektijuhi Indrek Jakobsoni sõnul peaksid lähiajal valmis saama.
Märtsis jõustunud seadusemuudatus tagab abiarstina töötavatele tudengitele ligipääsu tervise infosüsteemile ja võimaldab abiarstil valmistada ette retseptipõhjasid.
Meditsiiniuudiste talvistel veebiseminaridel anname tervishoiutöötajatele teadmisi vaimse tervise ja pearingluse teemal. NB! Kalender täieneb jooksvalt!